Óvodai étkezés megrendelése és lemondása

,Az óvodai étkezés megrendelése a Hartai Hársfavirág Szociális Központnál történik. Ezt a gyermek első óvodai napja előtt egy héttel, vagy - szeptemberi ovikezdés esetén -  augusztus utolsó hetében kell jelezni e-mailben, telefonon, vagy személyesen a megadott elérhetőségeken hétköznap 8-16 óra között.
Hiányzás vagy betegség esetén az étkezést le kell mondani. Minden nap 9 óráig lehet lemondani, de már csak a másnapi étkezést. A lemondás a következő naptól érvényes és a következő befizetéskor kerül jóváírásra.
Az ebéd csak a hiányzás első napján vihető el.
Kérjük a szülőket, hogy a lemondásokat (lehetőleg) írásos formában hétköznap 8:00 és 16:00 óra között legyenek szívesek jelezni. A szöveg tartalmazza a gyermek nevét és a hiányzás időtartamát.
A lemondás történhet e-mailben, személyesen, az óvodai ebédlőben elhelyezett parafatáblán cetlin, illetve szükség esetén telefonon.
A késő délutáni, esti és hétvégi jelzéseket nem áll módunkban figyelembe venni!
Év közben bármilyen változást, lemondást, kategóriaváltást is jelezni kell. Étkezés típust mindig csak a következő hónaptól lehet csak változtatni!
A térítési díj befizetése előre, a hónap első teljes hetében történik.
Csak annak tudunk étkezést biztosítani, aki fizetési határidőn belül befizeti.
Be nem jelentett hiányzás esetén a térítési díj visszafizetésére nem tarthatnak igényt.

Elérhetőségek:
Hartai Hársfavirág Szociális Központ, 6326 Harta, Iskolaköz 1.
E-mail: harsfaviragkozpont @gmail.com
Telefon: 06-78/402-022

GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK
         1. Miért nem lehet lemondani az aznapi étkezést?
Az adott napi élelmet azért nem lehet lemondani, mivel az ahhoz szükséges alapanyagok már a konyhán vannak, legtöbb esetben már főnek. A lemondás azért szükséges, mert az étkezés nyilvántartásának egyeznie kell az óvodai hiányzási naplóval, ami az elszámolás miatt fontos.
          2. Miért kell 9 óráig jelezni a hiányzást?
Vannak olyan alapanyagok, melyeket a konyhának minden nap a következő napi pontos létszámmal adott időre kell megrendelni. Ilyen például a pékáru. Ezen már később nem lehetséges változtatni, a megrendelt és leszállított termékeket ki kell fizetni.
          3. Miért csak 8-16 óráig lehet lemondani az étkezést, és miért kell írásban?
A lemondásokat rögzítő kollégának 8-tól 16 óráig tart a munkaideje, így csak akkor tudja felrögzíteni a változásokat. Munkaidőn túl, vagy hétvégén nem áll módjában ezt megtenni.
          4. Hogy mondjuk le az étkezést, ha hétvégén betegszik meg a gyermek?
Amennyiben gyermeke hétvégén betegszik meg, a hétfői étkezést már nem lehet lemondani, mivel azt pénteken meg kellett rendelni.  A szülő a hiányzást hétfőn 9 óráig tudja jelezni. (A hétfői élelmet el lehet vinni.)
          5. Hogyan lehet változtatni, ha más tipusú étkezést kérek a gyermekemnek?
Abban az esetben, ha például tízórait - ebédet - uzsonnát kért eddig gyermekének, és szeretne csak tízórai - ebédet kérni (vagy egyéb lehetőséget), azt jelezni kell. A változást minden hónap 25-ig kell rögzíteni, és a következő hónaptól válik aktuálissá.
          6. Mit csináljunk, ha változik a kedvezményre való jogosultság?
Ha kedvezményre jogosult a gyermek, de lejár a gyermekvédelmi határozata, vagy ha nagycsaládossá válik valaki, vagy ha jövedelem alapján ingyenes és abban van változás, minden esetben jelezni kell. A munkatársunk tájékoztatni fogja Önöket, hogy személyesen kell-e bejönni, kitölteni a nyomtatványokat, vagy megfelelő, ha elektronikusan írásban jelzik.