Óvodai beiratkozás a 2024/2025 nevelési évre

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény rendelkezése szerint a gyermekeknek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson kell részt venni. Ez a kötelezettség azon gyermekekre vonatkozik, akik 2021. szeptember 1. előtt születtek, és még nem járnak óvodába.
A szülő az óvodai nevelésben történő részvételre jogszabály alapján kötelezett gyermekét köteles beíratni a települési önkormányzat vagy a fenntartó által közzétett közleményben vagy hirdetményben meghatározott időpontban, vagy az óvodalátogatási kötelezettség alól felmentést kérni.
A beiratkozás ideje Hartán: 2024. április 22-24., Dunatetétlenen: 2024. április 25.
Az óvoda felveheti – de nem köteles - azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a felvételi körzetben lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező hároméves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.  Az Intézmény az Alapító Okiratban foglaltak alapján fogadja az integráltan nevelhető sajátos nevelési igényű gyermekeket a Szakértői Bizottság érvényes határozata szerint.
A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok, amelyeket a beiratkozáskor be kell mutatni:
  •  a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót (születési anyakönyvi kivonat vagy személyi igazolvány) és lakcímet igazoló hatósági igazolványt (lakcímkártya, nem magyar állampolgár esetén tartózkodási engedély, életvitel szerű ottlakást igazoló dokumentum),
  • a gyermek TAJ kártyáját, valamint
  • a szülő személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolványát (lakcímkártya).
  • szakértői bizottság által kiállított szakértői véleményt, ha van ilyen (SNI, BTMN).
  • amennyiben a gyermek a családból kiemelten nevelkedik, az erről szóló GYÁM határozat.
  • külön élő, vagy elvált szülők esetében a bírósági végzés a gyermekelhelyezésről, ennek hiányában mindkét fél által aláírt nyilatkozat, vagy gyámhatósági határozat.
Az óvodavezető az óvodai felvétel tárgyában meghozott döntéséről legkésőbb a beiratkozásra kiírt utolsó határnapot követő harmincadik napig írásban értesíti a szülőt.

Hus Lászlóné Gunyics Dóra
óvodavezető